If you appreciate the work done within the wiki, please consider supporting The Cutting Room Floor on Patreon. Thanks for all your support!

Prototyp:Sonic the Hedgehog 2 (Mega Drive)/14 Wrzesień, 1992

From The Cutting Room Floor
Jump to navigation Jump to search
This page is a translated version of the page Proto:Sonic the Hedgehog 2 (Genesis)/September 14th, 1992 and the translation is 100% complete.
Other languages:
English • ‎polski • ‎русский

To jest podstrona Proto:Sonic the Hedgehog 2 (Genesis)/September 14th, 1992.

Ten kaktus jest W TRAKCIE BUDOWY
Praca nad tym artykułem jest w toku. ... technicznie, prace nad wszystkimi artykułami tutaj są pracami w toku, w pewien sposób. Ale ten jeden jest konkretnie pod ciężkim naporem pojedynczego edytora.

Hiddenpalace.org logo.png  Ten prototyp jest udokumentowane na Hidden Palace.

Prototyp z 14 Września, 1992 Sonic the Hedgehog 2 to późna wersja, datowana na 12 dni przed wersją ostateczną. Wygląda na to, że kompilacja została utworzona podczas dodawania ostatnich funkcji gry, a EPROM nazywa kompilację „Pre-Beta”. Została wydana 9 Listopada, 2019 r. w ramach wydarzenia Hidden Palace - Sonic Month.

Co ciekawe, pokazane tu różnice są zgodne z Zapowiedźą Gamesmastera, sugerując, że to ten sam build. W związku z tym ten prototyp jest czasami nazywany prototypem Gamesmastera. Dodatkowo jest to pierwszy build, w którym (prawie) wszystkie poziomy są możliwe do ukończenia.

Podstrony

Blank.png
Różnice Poziomów
Poziomy wyglądają teraz jak w ostatecznej grze.

Tryb Przyciągania/Wybór Poziomu

Nick Arcade do 21 Sierpnia, 1992 14 Września, 1992 do Beta 4 Beta 5
Zejdź mi z drogi, Tails! Teraz z opcjami! Na wypadek, gdybyśmy nie byli wystarczająco klarowni, obok wybranego obiektu znajduje się teraz odznaka.

Jest to pierwszy znany ekran tytułowy z obecnym menu, podczas gdy wszystko inne jest identyczne jak we wcześniejszych kompilacjach. Ten ekran tytułowy jest znany z tego, że pojawia się w instrukcjach innych niż japońskie.

 • Dema nadal używają swoich wejść Nick Arcade, które pozostają takie same dla wszystkich prototypów.
 • Demo załaduje kartę tytułową sceny, na której odtwarzane jest demo, powodując błąd czcionki.
 • Wybór Poziomu nadal używa konfiguracji Sonic 1. Hidden Palace nie można już wybrać, a Wood i Genocide City są nieobecne wraz z drugim Aktem Death Egg.

Ogólne Różnice

 • Kolce nadal będą uszkodzić Sonica/Tailsa, gdy są w stanie krótkotrwałej niewrażliwości po zranieniu, tak jak w Sonic 1.
 • Super Sonic jest bliski ukończenia, a wszystkie jego umiejętności są obecne. Jednak odpływ pierścieniowy nadal nie został wdrożony. Nieużywany monitor z kompilacji Simona Waia nadal może być umieszczony w trybie debugowania, tym razem dając Super Sonicowi wszystkie jego umiejętności zamiast tylko paletę.
 • Opracowano AI Tailsa i działa teraz podobnie do tego z ostatecznej wersji gry.
 • Zasady debugowania są teraz zgodne z ostateczną grą, chociaż Tails nadal może zostać automatycznie przeniesiony do lokalizacji Sonica, poprzez wejście i wyjście.
 • Nieograniczony limit czasu z poprzednich buildów jest teraz wyłączony.

Różnice Graficzne

 • Punkty kontrolne i niezwyciężoność wciąż wykorzystują swoją starą grafikę.
 • Crawl używa zaktualizowanej wersji swojej starej grafiki, która ma teraz więcej cieni i lepsze kolory, a także jest nieco niższa. Crawl również nadal jest nieruchomy.
Nick Arcade do 21 Sierpnia 14 Września
Sonic2CrawlEarly.gif Sonic2CrawlPreBeta.gif

Różnice w Dźwięku

 • Począwszy od tej wersji, muzyka w tle jest prawie identyczna jak ta w ostatecznej wersji. Jedynym wyjątkiem jest motyw napisów końcowych, który jest nieco inny. Sterownik dźwięku nie jest jeszcze zoptymalizowany na konsolach europejskich.
 • Chociaż wszystkie efekty dźwiękowe zostały dodane, większość z nich nie jest jeszcze używana.
Prototyp z 14 Września Ostateczna Kompilacja