We just released a Feb. 5 '89 prototype of DuckTales for the NES!
If you'd like to support our preservation efforts (and this wasn't cheap), please consider donating or supporting us on Patreon. Thank you!

Pasjans (Windows, 1990)

From The Cutting Room Floor
Jump to navigation Jump to search
This page is a translated version of the page Solitaire (Windows, 1990) and the translation is 100% complete.
Other languages:
English • ‎polski • ‎português do Brasil • ‎日本語 • ‎한국어
Solitaire

Developer: Wes Cherry
Wydawca: Microsoft
Platforma: Windows
Premiera światowa: 22 maja 1990


TextIcon.png Ta gra ma niewykorzystany tekst.


Jest to bardzo prawdopodobne, że Pasjans jest najczęściej ogrywanym tytułem w biurach na całym świecie. Oryginalna wersja miała premierę w 1990 wraz z systemem Windows 3.0 i była dołączana cały czas do XP, kiedyż to Microsoft postanowił ją polepszyć dla Visty.

Wersja Komsumencka

Numer Gry

SolSelectGame.png

Jest takie okienko w pliku egzekucyjnym gry, który pozwala na wybranie numeru gry, normalnie jak FreeCell ...z tym, że Pasjans nie używa tychże numerków w wersji dla zwykłego zjadacza chleba.

Błąd Asercji

SolAssertionFailure.png

Także ukryta w pliku egzekucyjnym pasjansa, ale, a jakże, nigdy nie ujawnia się. Tak jak wyżej, pyta się o numer gry, żeby można było wysłać raport z błędem. Będę dalej powtarzał, że ten pasjans nie ma żadnego numeru gry.

Nieużyty Tekst

Unable to load bitmap; do you want to use a green background? (Nie udało się załadować bitmapy; czy chcesz użyć zielonego tła?)

Ta wiadomość, która została znaleziona w wersjach na Win3.x, Win95/98/ME oraz WinXP, sugeruje, że była (lub jest) opcja, która umożliwiała na załadowanie własnego pliku graficznego jako tło okna Pasjansa. Nie wiadomo jednak, czy jest możliwość odpalenia tejże opcji.

Heck, I don't know (Do licha, nie wiem)
Configure Solitaire for screen shots (Skonfiguruj Pasjansa do zdjęć)
Force a win (Wymuś zwycięstwo)

To są pozostałości menu debugowego. "Wymuś zwycięstwo" ma do tego kombinację klawiszową w końcowej wersji gry (Alt + Shift + 2), więc wciąż możesz z niego skorzystać. O dziwo, możesz dodać z powrotem pozostałe dwa opcje do menu! Pierwsza nic nie robi, a funkcjonalność tego drugiego została usunięta w wydaniu. Po prostu zatrzymuje grę w tym momencie.

Co ciekawe, ta pierwsza opcja nazywa się "Hell, I don't know" ("Do diabła, nie wiem") w systemie NT4, w wersji debugowej i oficjalnie wydanej.

Print # of cards in each col (Wydrukuj # kart w każdej kol)

Wiersz zostawiony z debugowania, niewykorzystany w finałowej wersji gry.

Back (Wróć)
Options (Opcje)
Bitmap (Bitmapa)

Powyższe opcje nie były wykorzystane. Ich cel? Nieznana, ale pewnie związana z wymienioną wyżej możliwością ustawienia bitmapy jako tła.

Wersja Testowa

Ta specjalna wersja testowa została wzięta ze "sprawdzonej" (czyli "testowej") wersji Windowsa NT4.

SolDebugMenu.png

Menu dla testerów jest "ukryta" między menu kontekstowymi "Game" i "Help". Po prostu kliknij tutaj żeby się to wyświetliło.

 • Ustaw Numer Gry pozwala na przejście do specyficznego numeru gry by zacząć ową grę. Wersja testowa Pasjansa używa numerów gry i je pokazuje w interfejsie.
 • SolCardMenu.png
  Drukuj icrdMacs wyświetla jakieś numery, jak po prawej. Pokazują ilość kart w danej kolejności:
  • Talię kart
  • Ukazane karty z talii
  • Stosy strojów (?)
  • Każdy z rzędów stosów
 • Wymuś wygraną, cóż, wymusza wygraną, Kapitanie Oczywisty.
 • Błąd Asersji wywala okienko Błędu Asercji, jaki jest widoczny powyżej. Faktycznie, plik sol.dbg jest tworzony, ale jest całkowicie pusty. Jest też plik sol.dbg z tekstem w kodzie źródłowym Windowsa NT 4.0. Możesz jego zawartość sprawdzić na stronie z Notami. Mimo iż implikuje, że tak się stanie, przycisk Wyjdź z Windowsa wcale nie wyłącza systemu.
 • Marquee Test (Test skrolowania) ma najwyraźniej zerowy efekt na grę ani na nic.
 • Skonfiguruj do zdjęć chowa numer gry z interfejsu. Jest tam prawdopodobnie dlatego, żeby poukrywać numery gier ze zdjęć wypuszczanych publicznie. Dlatego też w wersji finalnej nie działa.